Początki Multichemu sięgają 1996 roku, kiedy to powstałą marka Profix i jej innowacyjne produkty: lakiery samochodowe bezbarwne, utwardzacze oraz rozcieńczalniki. Pierwotnie trafiały one na rynek polski, lecz już w drugim roku działalności Multichem obecny był w Holandii, Danii, Niemczech czy też w Ukrainie. W kolejnych latach, między innymi dzięki amerykańskiemu współwłaścicielowi Automotive Art, Multichem rozpoczął także ekspansję produktów za Oceanem Atlantyckim.

Na przestrzeni lat produkcja lakierów samochodowych w firmie Multichem przeszła olbrzymią metamorfozę pod względem unowocześnienia i dostosowania artykułów lakierniczych do obecnych wymagań i oczekiwań. Opracowaliśmy szerokie spectrum produktów do wszystkich rodzajów karoserii, dzięki czemu możliwe jest odpowiednie dobranie artykułu do koloru auta. Do zaproponowania mamy, oprócz wcześniej wspomnianych utwardzaczy oraz rozcieńczalników, motocyklowe i samochodowe lakiery akrylowe, bezbarwne czy też w sprayu, a także liczne podkłady oraz pasty polerskie.   

Wraz z rozwojem firmy Multichem w naszej ofercie pojawiła się również seria artykułów dedykowanych przemysłowi, która występuje pod marką Simplex i przeznaczona jest m.in. do autobusów i ciągników siodłowych czy też wózków widłowych oraz podnośników.  

W celu jeszcze większego otwarcia się na naszych klientów i partnerów stworzyliśmy Mobilne Centrum Szkoleniowe, które pozwala nam na prowadzenie szkoleń w każdym miejscu w kraju i za granicą. Natomiast w 2019 roku otworzyliśmy też supernowoczesne Globalne Centrum Szkoleniowe Profix – Automotive Art mieszczące się w nowej siedzibie firmy w Tarnowie Podgórnym, które zapewnia m.in. materiały szkoleniowe, centrum kolorystyczne z ośmioma w pełni wyposażonymi stanowiskami oraz pełnowymiarową kabinę lakierniczą i w całości automatyczne urządzenie do nalewania lakierów z ogromną dokładnością. 

Multichem jest przedsiębiorstwem niezwykle innowacyjnym, co ma potwierdzenie również w oferowanych przez firmę produktach, a marki Profix oraz Simplex są powszechnie znane oraz doceniane ze względu na wysoką jakość oraz skuteczność działania. Dużą uwagę zwracamy także na potrzeby oraz wymagania klientów, dzięki czemu bardzo często „wychodzimy poza ramy” rozwijając i tworząc produkty, które dla naszych partnerów są jak „uszyte na miarę”.    

Zapisz się do naszego newslettera

Zyskaj przewagę, uzyskując dostęp do unikalnych informacji o naszych najnowszych produktach lakierniczych.